Loreta, Praga

Aeral Vystaviste

170 00 Praha 7 – Holeślovice

Czynne przez cały rok w godz. 10.00 – 19.00

Jest to ogromne akwarium, które powstało w 2002 roku. Od tego czasu zgromadzono tu stała ekspozycję ryb słodkowodnych i morskich oraz koralowców. Wielkim zainteresowaniem zwiedzających cieszy się m.in. rekin piaskowy, czarny i biało koniuszkowy. Oprócz tego można podziwiać barrakudy, mureny, jeżowce, kraby, homary, zawilce czy mięsożerne rozgwiazdy.

W Aeral Vystavte (Morski świat) znajduje się również 25 – metrowa jaskinia podmorska, w której występują ryby i koralowce.

Zoologicka zakrada hlavniho mesta Prahy

U Tojskeho zamku 3,

Czynne przez cały rok.

Ogród zoologiczny w Pradze zajmuje aż 9 pawilonów, w których żyje 4.000 zwierząt należących do 530 różnych gatunków. Wiele z nich jest zagrozona wyginięciem i podlega szczególnej ochronie.

Praskie zoo

Petrinska rozhledna

Petrinske sady, 110 00 Praha 1

Czynne: XI-III sobota, niedziela 10.00 – 17.00; IV, IX – codziennie 10.00 – 19.00, V-VIII codziennie 10.00 – 22.00, X – codziennie 10.00 – 18.00

Jest to 60-metrowa wieża widokowa, którą zlokalizowano na najwyższym wzniesieniu w centrum miasta (327 m n.p.m.). Jej budowę rozpoczęto w 1891 roku w związku z praską wystawą jubileuszową. W rzeczywistości jest to pięciokrotnie pomniejszona replika wieży Eiffla z Paryża.

Wszyscy, którzy chcą podziwiać widoki rozpościerające się z tej wieży, mogą dostać się na jej szczyt po 299 schodach. Z kolei na wzniesienie Petain, na którym stoi wieża, dowiezie chętnych kolejka linowa. Stację początkową ma w Ujezdu.

Botanicka zahrada hlavniho mesta Prahy

Nadworni 134

Czynny przez cały rok.

Jest to Ogród botaniczny miasta stołecznego Praga. Założono go w 1992 roku. Od tego czasu można tu podziwiać wstępną ekspozycję parkową, ogród japoński, ogród turecki i śródziemnomorski oraz kolekcje roślin wrzosowiskowych. Dużym zainteresowaniem zwiedzających cieszy się również szklarnia Fata Morgana, w której rośliny podzielono według regionów geograficznych. Ponadto zwiedzającym udostępniono winnicę św. Klary, uchodzącą za jedną z najpiękniejszych praskich winnic.

Ogród botaniczny w Pradze

Petrinska rozhledna

Petrinske sady,

Czynny: XI – III sobota, niedziela 10.00 – 17.00, IV, IX – codziennie 10.00 – 19.00, V-VIII codziennie 10.00 – 22.00, X – codziennie 10.00 – 18.00

Pawilon byłego Klubu Czeskich Turystów z biegiem lat został przebudowany na Labirynt na Petrzinie. Obecnie funkcjonuje w nim labirynt luster oraz diorama prezentująca Bój praskich studentów ze Szwedami na Moście Karola w roku 1648.

Klaster sv. Aneżky Ćeske

U Milosrdnych 17, 110 00 Praha 1

Czynny cały rok w godz. 10.00 – 18.00, oprócz poniedziałków.

W dawnym klasztorze św. Agnieszki mieści się obecnie praska Galeria Narodowa. Można tu podziwiać wystawy sztuki średniowiecznej typowej dla Czech i Europy Środkowej.

Loreta

Loretanske namesti 7,

Czynne przez cały rok oprócz poniedziałków.

Pierwowzorem dla praskiej Lorety był jeden z budynków we włoskim mieście Loreto. Kiedy przeszedł on pod zarząd kapucynów, dobudowano do niego klasztor. Był to pierwszy klasztor zakonu kapucynów w Czechach. Obecnie praska Loreta cieszy się dużym uznaniem głównie ze względu na barokowe kuranty dzwonkowe oraz skarbiec z loretańskimi klejnotami. Spośród wszystkich klejnotów tu umieszczonych największą wartość posiada diamentowa monstrancja Praskie Słońce.

Rejs promem po Wetławie

Może nie jest to miejsce, natomiast ciekawa atrakcja dla wszystkich zwiedzających. Po rzece pływa bardzo dużo łodzi, z których chętnie korzystają turyści. Z wody można podziwiać Brzegi Pragi, które prezentują się niesamowicie. Zdarzają się łodzie z bufetami, bądź są własnością barów, można więc przykładowo zjeść obiad płynąc Wetławą.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.