Praga, Czechy


Obok Rzymu, Paryża czy Londynu to właśnie Praga uchodzi za jedno z najpiękniejszych i najbogatszych w zabytki miast Starego Kontynentu. Jej atutem jest mieszanka stylów architektonicznych oraz doskonale zachowany średniowieczny układ śródmieścia. Poza tym od XIV wieku miasto należy do najważniejszych ośrodków naukowych i kulturalnych w Europie Środkowej.

Od początku swojego istnienia (IX wiek) Praga pełniła ważną rolę - była warownym grodem książąt z rodu Przemyślidów. W kolejnych latach znaczenie i funkcja miasta mogły tylko rosnąć, co zaowocowało mnóstwem interesujących zabytków i niesamowitych budowli. Dobrym tego przykładem jest chociażby Most Karola, dzieło sztuki architektonicznej znane na całym świecie. Ogromne wrażenie (szczególnie nocą, gdy jest podświetlony) wywiera również Zamek Praski, usytuowany na skalistym wzgórzu Wełtawy.

Jeśli więc ktokolwiek wybiera się w podróż do Pragi, to musi w niej spędzić nieco czasu. Pełno tu bowiem zabytkowych budowli i zakątków wartych odwiedzenia.

Praga - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Pradze. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Pragę i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Pragi, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów czeskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Praga, Czechy - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Praga

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

50.0791,14.4332
Praga