Podróż samochodem

Przejazd do Pragi własnym samochodem, zwłaszcza w towarzystwie innych osób powoduje, że koszt podróży ulega znacznemu obniżeniu. Dodatkowym atutem tego rozwiązania jest fakt, iż można zabrać ze sobą tak dużo bagażu, jak dużo zmieści się go w pojeździe.

Podróż nie jest zbyt męcząca. Wynika to głównie z dobrego stanu dróg w Czechach. Ponadto kierowcy nie są narażeni na korki etc. Mają też do wyboru dwadzieścia przejść granicznych. Znajdują się one w Jasnowicach, Lesznej Górze, Cieszynie, Cieszynie-Boguszowicach, Marklowicach Górnych, Chałupkach, Pietraszynie, Pietrowicach, Głuchołazach, Paczkowie, Boboszowie, Kudowie Słone, Tłumaczowie, Golińsku, Lubawce, Przełęczy Okraju, Jakuszycach, Czerniawie Zdrój, Zawidowie oraz Porajowie.

Polscy kierowcy mogą się poruszać po Czechach na podstawie polskiego prawa jazdy. Obowiązkowo muszą posiadać winiety na autostrady oraz dowód rejestracyjny samochodu.

Parkowanie

Przy wielu stacjach metra jest okazja zostawić samochód za opłatą 20 Koron od 4 nad ranem do północy. W przypadku pozostawienia na noc naliczana jest dodatkowa opłata. W centrum pragi opłaty parkingowe wynoszą:

  • 30 Koron/1,2€ za godzinę od poniedziałku do soboty od 8-18
  • minimalny czas 0,5h
  • maksymalny czas 6 godzin (na jednym bilecie z automatu) 

Zazwyczaj parkingi przy hotelach, hostelach, akademikach są darmowe dla gości.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.