Podróż samolotem

W związku z tym, że Czechy sąsiadują z naszym krajem, wybór samolotu jako środka transportu nie jest rozsądnym (ze względu na cenę) rozwiązaniem. Pomysł ten sprawdza się jedynie w przypadku, gdy podróżny musi się jak najszybciej dostać za południową granicę. Do czasu przelotu należy jednak doliczyć dojazd na lotnisko oraz odprawę.

Przeloty na trasie Polska – Czechy oferuje LOT i ČSA (czeskie linie lotnicze). Podróż trwa około 1,40 godz.

Dojazd z lotniska Praskie Ruzyne

Autobusem, tramwajem, metrem

Praskie Ruzyne to port lotniczy znajdujący się ok. 20 km od centrum stolicy Czech. Do miasta można się dostać metrem, autobusem, tramwajem lub taksówką. Linia 119 kursuje pomiędzy lotniskiem a przystankiem Dejvice. Chcąc się dostać do centrum, trzeba się przesiąść do metra linii A lub do tramwaju. Z kolei linia autobusowa 100 porusza się na trasie lotnisko – Zlicin. Na tym przystanku należy się przesiąść do metra linii B. Pomiędzy lotniskiem a dworcem kolejowym Praha Holesovice kursuje również autobus linii AE.

Przyjmuje się, że średni czas przejazdu między lotniskiem a centrum Pragi, to od 40 do 60 minut.

Taksówką

W Pradze istnieje wiele prywatnych korporacji taksówkarskich, w związku z czym panuje między nimi duża konkurencja. Trzeba też zwrócić uwagę na pojazdy, które jedynie z wyglądu przypominają taksówkę, a w rzeczywistości żerują na naiwności turystów. Żeby nie pozwolić się oszukać, trzeba zwrócić uwagę na takie elementy jak: numer ewidencyjny pojazdu umieszczony na drzwiach taxi, nazwę firmy, stawkę za 1 km, za postój oraz za „wejście” do samochodu.

Telefony do korporacji taksówkarskich:

  • AAA TAXI 222 333 222 lub nr skrócony 14 0 14
  • TAXI PRAHA 222 111 000
  • SEDOP 271 722 222

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.