Nocne życie – praskie kluby

W Pradze życie toczy się przez całą dobę. W ciągu dnia można zwiedzać zabytki, wieczorem pójść do kina, teatru lub opery, zaś późnym wieczorem warto się zdecydować na wizytę w dyskotece czy klubie nocnym.

W stolicy Czech funkcjonuje kilkanaście dyskotek i klubów muzycznych. Bez problemu każdy znajdzie tam miejsce dla siebie, w którym grany jest jego ulubiony gatunek muzyki. Jednak większość osób decyduje się na odwiedzenie najpopularniejszych dyskotek. Na pewno można do nich zaliczyć Karlovy Lazne. To spora dyskoteka położona zaledwie 40 m od Mostu Karola i 350 m od stacji metra Starometska. Innym interesującym miejscem jest Solidni Nejistota, gdzie gra się naprawdę dobrą muzykę. Z kolei Music Bar odwiedzają tłumnie wszyscy ci, którzy akurat byli w pobliżu placu Świętego Wacława. Warty polecenia jest również Radost FX, który w ostatnim czasie uchodzi za najmodniejszy klub Pragi. Wynika to nie tylko z dobrej muzyki (głównie house i R&B), ale i dużej ilości miejsca oraz wygodnego baru.

Jeśli chodzi o kluby muzyczne, to na pewno dobrze byłoby wybrać się do U Maleho Glena. Serwowane są tu różne gatunki muzyczne, uzależnione od dnia. I tak: w poniedziałki można posłuchać bluesa, w pozostałe dni tygodnia rocka, zaś w weekendy jazzu. Co ciekawe, wszystkie koncerty odbywają się na żywo. Niesamowitej atmosfery dodaje fakt oświetlenia piwnic koncertowych jedynie świecami.

Z całą pewnością część turystów będzie tez chciała wybrać się do klubów nocnych. Na miłośników kobiecego ciała i piękna czekają lokale w pobliżu Placu Św. Wacława oraz niedaleko Holesovicke Trznice (tzw. praska dzielnica czerwonych latarni).

Restauracje

W Pradze dość łatwo można znaleźć miejsca, w których jada się smacznie i tanio. Najczęściej są to bary szybkiej obsługi oferujące dania kuchni czeskiej, orientalnej lub międzynarodowej. Poniżej znajduje się spis najczęściej odwiedzanych pubów:

  • Havelska Kuchyne, róg ulic Melantrichova/ Havelska
  • Verejna Jidelna wejście od ulicy Vodickove
  • Szmaragdowy Ogród, wejście od ulicy Rytirske. Słynie z kuchni orientalnej, szybkiej obsługi oraz sporego wyboru dań gotowych
  • Country Life, ul. Melantrichova, słynie z kuchni wegetariańskiej.

Oprócz wymienionych barów szybkiej obsługi należy też zapoznać się z menu takich restauracji, jak:

U Pinkasu – stylowe i chętnie odwiedzane miejsce, mające wszystkie cechy tradycyjnej piwiarni.

Konirna, ul. Mala Strana – znana i bardzo często odwiedzana restauracja przez gwiazdy filmu, mody i polityki. W dodatku jej właścicielem jest jeden z najbardziej utytułowanych kucharzy w Czechach; sam lokal zdobył zaś tytuł najlepszej restauracji w kraju w 2000 roku. Obecnie podaje się tu najlepsze piwo cesarskie w Czechach. Oprócz tego można przebierać w propozycjach win z Francji, Czech, Afryki lub Chile. Klienci mają do wyboru kilka sal, salonik, winiarnię, klub oraz salę w ogródku.

U Fleku – to restauracja i browar w jednym. Ten ostatni został założony już w 1499 roku; tym samym uchodzi za najstarszy i najlepszy browar w Pradze. Można go zwiedzać od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-16.00. Dodatkową atrakcją jest degustacja piwa.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.