Poznań, Polska


Poznań uchodzi za jedno z najstarszych i największych miast w Polsce. Zachwyca swoją starówką, błyskawicznym rozwojem i innowacyjnymi rozwiązaniami. Nic więc dziwnego, że jego hasłem przewodnim jest: Poznań. Miasto Know - How.

Poznań leży na Pojezierzu Wielkopolskim, a przez jego obszar przepływa Warta i Cybina. Jest to nie tylko historyczna stolica Wielkopolski, ale i obecna stolica województwa wielkopolskiego. W dodatku należy do mocno zaludnionych miast w tym regionie, ponieważ pod koniec pierwszej połowy 2010 roku zamieszkiwało tam ponad 0,5 mln ludzi. Oznacza to, iż Poznań jest piątym miastem pod względem liczby ludności oraz siódmym ośrodkiem w kraju pod względem zajmowanej powierzchni.

Trzeba przyznać, że jak na stolicę regionu przystało jest to prężnie rozwijające się miasto. Na jego terenie znajduje się duży węzeł drogowy i kolejowy oraz międzynarodowy port lotniczy Ławica. Ponadto swoje siedziby ma tu wiele koncernów międzynarodowych i instytucji bankowych. Nie wspominając już o wyższych uczelniach, instytutach badawczych i kulturalnych. Jednym z największych, corocznych przedsięwzięć jest organizacja Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Patronami Poznania są święci Piotr i Paweł. Uroczystym dniem miasta jest 29 czerwca, kiedy to zwołuje się specjalną sesję Rady Miasta Poznania, a jednocześnie kiedy przypadają imieniny tych świętych. Inny szczególny dla miasta święty to św. Marcin - 11 listopada obchodzone są imieniny ulicy Św. Marcin - tego dnia oprócz możliwości skosztowania pysznych rogali marcińskich, można zobaczyć samego Świętego Marcina, który na białym koniu w stroju rzymskiego legionisty prowadzi korowód spod kościoła pod jego wezwaniem pod mury zamku cesarskiego.

Poznań - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Poznaniu. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Poznań i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Szukasz taniego hotelu, a może dobrej polskiej kuchni? Na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Poznań, Polska - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Poznań

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

52.4095,16.9383
Poznań