Poznań stawia nie tylko na przemysł czy naukę, ale i na aktywność fizyczną. Świadczy o tym 66 klubów sportowych posiadających w sumie 143 sekcje. Z tego aż 113 sekcji bierze udział w zawodach ogólnopolskich.

Jakie sporty mogą uprawiać poznaniacy? Trzeba przyznać, że mają całkiem sporo możliwości do wyboru. Mogą zatem zdecydować się na siatkówkę, koszykówkę, piłkę nożną, hokej, wioślarstwo, kajakarstwo, rugby, żużel, łucznictwo, boks, futbol amerykański, pływanie synchroniczne, lekkoatletykę, gimnastykę artystyczną lub wrotkarstwo. Każdą z tych dyscyplin mogą uprawiać w odpowiednim klubie sportowym. Najbardziej utytułowany jest KKS Lech Poznań (aktualny, sześciokrotny Mistrz Polski, pięciokrotny zdobywca Pucharu Polski i czterokrotny laureat Superpucharu Polski). Dobre wyniki osiąga też Warta Poznań, Pocztowiec Poznań i Grunwald Poznań.

Sport w stolicy Wielkopolski jest bardzo popularny, o czym świadczy fakt organizacji wielu imprez sportowych. Wystarczy wspomnieć, że w ciągu ostatnich kilku lat zorganizowano aż 16 międzynarodowych imprez sportowych, m.in. Mistrzostwa Europy do lat 19 w piłce nożnej, Akademickie Mistrzostwa Świata w futsalu, Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w Szermierce, Mistrzostwa Europy Weteranów w lekkiej atletyce. Oprócz tego Poznaniacy są świadkami zawodów Pucharu Świata, Mistrzostw Europy i Świata w wioślarstwie i kajakarstwie. Trzeba też pamiętać, że w Poznaniu odbędą się zawody Euro 2012.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.