Madryt, Hiszpania


Madryt - docelowo

 

Madryt - 
HiszpaniaChociaż Madryt nie może się poszczyć wielowiekową historią, tak typową dla innych europejskich stolic, to jednak i w tym mieście znajduje się wiele zabytków wzbudzających ogromny podziw. 

Madryt jest stolicą i największym miastem w Hiszpanii. Zamieszkuje go ok. 3,25 mln ludzi. Znajduje się w centralnej części kraju, na niewysokim płaskowyżu. Od północy otaczają go szczyty Sierra de Guadarrama, zaś od zachodu masyw Sierra de Gredos. Przez Madryt przepływa też rzeka Manzanares, która odegrała istotną rolę podczas zakładania tego hiszpańskiego miasta.

Współczesny Madryt jest ważnym ośrodkiem polityczno - społecznym, kulturalno - naukowym, przemysłowym i finansowym. Większość hiszpańskich firm ma tu swoją siedzibę. Prężni rozwija się przemysł samochodowy, lotniczy, zbrojeniowy, informatyczny, telekomunikacyjny czy poligraficzny.

Również i turyści przybywający do tego miasta nie czują się zawiedzeni. Pełno tu interesujących miejsc oraz zabytków będących świadkami niedługiej, ale niezwykle ważnej w dziejach Europy, historii. Szczególną popularnością cieszą się madryckie ogrody, parki i skwery. Obfitują one w rzadko spotykane rośliny i drzewa, a w dodatku znajdują się w nich słynne pomniki, rzeźby etc.

Madryt - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Madrycie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Madryt i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Madrytu, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów hiszpańskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Madryt, Hiszpania - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Madryt

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

40.4203,-3.7058
Madryt