Parque del Buen Retiro

Na miejscu piętnastowiecznych dóbr zakonników z sąsiedniego kościoła hieronimitów, założono 120 – hektarowy park. Znajduje się on w samym centrum miasta. Jego najbardziej charakterystycznym punktem jest półkolista kolumnada z pomnikiem Alfonsa XII, stojąca nad prostokątnym stawem. Po przeciwległej stronie Parku postawiono dwa pawilony: ceglany Palacio de Velázquez i szklany Palacio de Cristal.

Pałac kryształowy - Parque del Buen Retiro

Real Jardín Botanico

Jest to Królewski Ogród Botaniczny założony przy Muzeum Prado. Znajdują się w nim np. rośliny z Ameryki Południowej. Poza tym szklarnie podzielono według stref klimatycznych występujących na Ziemi.

Muzeum Prado Madryt

Opera, filharmonia, teatr

Teatr Królewski w Madrycie W Madrycie z powodzeniem można skorzystać z bogatej oferty instytucji kulturalnych. Wystarczy wspomnieć, że funkcjonuje tu wiele kin, teatrów czy też obiektów zajmujących się muzyką poważną. Dobrym tego przykładem jest Hiszpańska Opera Narodowa zlokalizowana w Auditorio Nacional de Música. Równie popularne są występy Hiszpańskiej Orkiestry Symfonicznej Radia i Telewizji, Orquesta Sinfonica de Madrid, Orquesta Sinfonica de la Comunidad de Madrid, Orquesta de Camara Reina Sofia. Ponadto można zobaczyć przedstawienia w Teatrze Królewskim czy w Teatro de la Zarzuela, który stanowi połączenie teatru i operetki.

Parque de Atracciones

Jeden z największych parków rozrywki w Hiszpanii. Masa atrakcji  dla lubiących adrenalinę i zabawę. Największy rollercoaster El Abismo ma wysokość 49 metrów. Są także mniejsze, z których mogą korzystać dzieci. Na miejscu znajduje się także atrakcyjne kino 4D. Park znajduje się w centralnej części Madrytu, powstał w 1968 roku, był wielokrotnie modernizowany. Jego powierzchnia to 35 hektarów.

Estadio Santiago Bernabeu

Stadion na którym rozgrywa swoje mecze jeden z najbardziej utytułowanych klubów europejskich – Real Madryt. Otwarcie nasąpiło w 1947 roku, obiekt był wielokrotnie modernizowany. Jest jednym z najnowocześniejszych na świecie. Może pomieścić ponad 80 tysięcy kibiców.

Wieżowce

wiezowce-madrytu

Jeszcze do niedawna w krajobrazie Madrytu nie było w ogóle wieżowców. Pierwszy postawiono dopiero w 1953 roku, co było związane z budową Gran Via. Siedemnaście lat później doszło do budowy kompleksu drapaczy chmur w dzielnicy finansowej w samym centrum Madrytu. Wtedy to powstały m.in. Torre Picasso i wieża telekomunikacyjna República Argentina. Niedawno, bo w 2006 roku, na Paseo de la Castellana rozpoczęła się budowa kompleksu biznesowego pod nazwą Cuatro Torres Business Area. Powstają tu cztery wieżowce, z których każdy będzie miał wysokość ponad 250 m.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

1 komentarz dla: “Ciekawe miejsca w Hiszpanii i w Madrycie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.