Podróż samolotem

Do Madrytu najlepiej udać się samolotem, gdyż jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób podróżowania. Przeloty ze stolicy Polski do stolicy Hiszpanii oferuje kilku przewoźników (np. LOT, Iberia).

Dojazd z lotniska

Autobus

Z lotniska w Madrycie odjeżdża do centrum miasta oraz jego okolic wiele autobusów. Najpopularniejsze są jednak następujące linie:

  • 101 kursuje na trasie Canillejas-Airport-Pueblo e Barajas,
  • 200 krąży pomiędzy Avenida de América a lotniskiem,
  • 204 jeżdżąca między Avenida de América a Airport,
  • 822 porusza się od Coslada aż do portu lotniczego w Madrycie,
  • 827, której trasa wiedzie między Tres Cantos a Canillejas Underground,
  • 828 prowadzi od Universidad Autónoma aż do Recintos Feriales.

Samochód

Odległość między centrum Madrytu a tutejszym lotniskiem Barajas wynosi 13 km. Trasę tę można pokonać w ciągu 25 – 30 także samochodem. Jeśli na lotnisku wypożyczyliśmy samochód, to aby dostać się do centrum miasta trzeba pokonać drogę N2. Prowadzi na nią autostrada M30 i M40.

Taxi

Trasę można też pokonać taksówką (koszt kursu to ok. 20€, postój znajduje się przed portem lotniczym) bądź autobusem komunikacji miejskiej. Tych ostatnich jest bardzo dużo i kursują dość często. Pomiędzy terminalem 1 a terminalem 2 kursuje bezpłatny autobus. – spis autobusów.

Metro

Dobrym rozwiązaniem jest również skorzystanie z madryckiego metra. Z lotniska kursuje linia nr 8. Przejazd metrem trwa ok. 20 min. Koszt biletu to ok. 1,15€.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.