Ateny, Grecja


Ateny - docelowo

Ateny należą do najchętniej odwiedzanych miast na świecie. Licznym podróżom sprzyjają świetnie zachowane ślady przeszłości. Nie ma chyba drugiego takiego miasta na świecie, w którym w jednym miejscu znajdowałoby się tak dużo dobrze zachowanych zabytków z czasów starożytnych.

Ateny są stolicą Grecji i jej największym miastem. W sumie zamieszkuje je ponad 4 mln ludzi. Miasto zlokalizowane jest w południowo - zachodniej części półwyspu Attyka, tuż nad Zatoką Sarońską. Powierzchnię Aten urozmaicają porozrzucane tu i ówdzie wzgórza wapienne. Jednym z nich jest słynny Akropol.

Miasto stanowi doskonały przykład idealnej symbiozy współczesności i starożytności. Styka się w nim zarówno stara, jak i nowa architektura. Ponadto Ateny słyną m.in. ze swojego portu, który należy do najruchliwszych na świecie, czy też z nietypowych pomysłów, które miałyby ochronić tutejsze zabytki przed zgubnym oddziaływanie przemysłu.
Bez wątpienia jest to jedno z najwspanialszych miejsc w Europie, miejsc, które koniecznie trzeba zobaczyć na własne oczy.

Ateny - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Atenach. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Ateny i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Aten, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów greckiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Ateny, Grecja - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Ateny

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

37.9882,23.7659
Ateny