Alicante, Hiszpania


Alicante po arabsku oznacza źródło światła. Nic zatem dziwnego, że tym mianem określono hiszpańskie miasto położone nad Morzem Środziemnym. W końcu pełno tu słońca, dzięki czemu Alicante jest jednym z ważniejszych kurortów wypoczynkowych w regionie Costa Blanca.

Miasto znajduje się w prowincji o ten samej nazwie na terytorium Wspólnoty Walenckiej. Jego położenie sprawia, że jest to zarówno znany port handlowy, jak i centrum rozrywki i wypoczynku letniego. Na plażach można spotkać turystów z Europy i Afryki. Wśród nich przeważają Brytyjczycy, Francuzi, Marokańczycy, Kolumbijczycy i Algierczycy, aczkolwiek z roku na rok wzrasta liczba przyjezdnych z Polski.

Alicante jest ważnym węzłem komunikacyjnym, wszak można stąd łatwo dojechać do pozostałych miast Walencji, a także do Madrytu i Murcji. Oprócz tego w mieście znajduje się Urząd ds. Harmonizacji Rynku Wewnętrznego będący jedną z agencji wspólnotowych Unii Europejskiej.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Alicante, Hiszpania - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Alicante

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

38.3441,-0.4805
Alicante