Calpe, Alicante

Park Jana Pawła II

Drugi pod względem wielkości park w Alicante. Zachwyca bogactwem zieleni i szpalerów drzew, których brakuje w innych miejscach. Wydzielono tu specjalną strefę zabaw dla najmłodszych.

Plaża San Juan i plaża del Postiquet

To dwie najbardziej znane plaże w Alicante. Pierwsza z nich znajduje się we wschodniej części miasta, a druga w pobliżu centrum, tuż za portem. Plaże są bardzo piaszczyste i dobrze nasłonecznione, panuje na nich spory tłok.

Benidorm

Dawniej była to wioska rybacka, ale obecnie jest to miejsce na trasie Alicante – Walencja, które tętni życiem. Niektórzy określają je mianem hiszpańskiego Las Vegas. Pełno tu wszak kasyn, parków rozrywki etc. Szczególnie znany jest park Aqualandia i Terra Mitica.

W okresie letnim do Benidorm kursuje nocny tramwaj.

Callosa Den Sarria

Miasteczko w okolicach Alicante, które slynie z pieknego wodospadu z wyjątkowo zimną wodą. Chetni mogą się wykąpać w tutejszej rzece, aby potem wpłynąć w głąb groty znajdującej się pod wodospadem.

Calpe

To kolejne miasteczko w poblizu Alicante. Jego najbardziej charakterystycznym punktem jest Parc Natural del Penyal d’Ifac. Znajduje się on na wysokiej skale, dobrze widocznej z wielu kilometrów. Można się na nią dostać specjalną ścieżką. Jej największą atrakcją jest przejście przez tunel wydrążony w skale trzymając się lin.

Poza tym Calpe to idealne miejsce dla miłośników nurkowania, którzy chcą podziwiać faunę i florę Morza Śródziemnego.

Canalejas Park

Najstarszy publiczny park w Alicante. Wzniesiono go blisko 120 lat temu. Rzadko spotykane rośliny np. blisko stu letnie kauczukowce. Bardzo dużo placów zabaw i miejsc do zabawy dla dzieci. W parku znajduje się także rzeźby, jak choćby mapa Hiszpani wykonana  w kamieniu.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.