Monasterio de la Santa Fez

Klasztor Santa Fez znajduje się na przedmieściach Alicante. Wybudowano go w 1766 roku. Od wielu lat w drugi czwartek po Wielkanocy przybywają tu pielgrzymki )Peregrina de la Santa Fez). To jedno z najważniejszych wydarzeń religijnych w całym Krolestwie Hiszpanii.

Warto pamiętać, że w jednej z bocznych kapliczek przechowywana jest jedna z płóciennych chust, którymi św. Weronika ocierała twarz Chrystusa w czasie Drogi Krzyżowej.

Castillo de San Fernando

Zamek San Fernando powstał na początku XIX wieku na szczycie wzniesienia Monte Tossal w samym centrum miasta. Jego zadaniem miała być obrona Alicante podczas wojny napoleońskiej. Niestety, budowla nie spełniła swojego zadania, a w dodatku dość szybko zaczęła niszczeć . Obecnie jest to jedno z popularniejszych miejsc do spotkań młodzieży z Alicante.

Ermita de San Roque

Kościół Świętego Rocha powstał w 1559 roku. Dedykowango go sw. Rochowi, który miał chronić miasto przed zarazą, wszak do tego czasu miasto było spustoszone przez rozmaite epidemie.

Obecnie kościół św. Rocha łączy w sobie wiele elementów z pierwotnej konstrukcji z elementami przebudowy dokonanej w 1875 roku zgodnie z planami José Guardiola Picó.

Zamek Santa Bárbara

Bez wątpienie jest to jeden z najważniejszych i najbardziej znanych symboli Alicante. Ta średniowieczna twierdza znajduje się na szczycie wzniesienia Monte Benacantil, na wysokości 116 m. n.p.m. można się tam dostać pieszo lub za pomocą wind wydrążonych wewnątrz góry. Ze szczytu rozpościera się niezapomniany widok na miasto, zatokę Costa Blanca i wyspę Tabarca.

Warto dodać, że wzniesienie Monte Benacantil oglądane z plaży Postiguet wygląda jak ludzka twarz z profilu. Z tego też względu określa się je potocznie Twarzą Maura.

Bazylika de Santa María

Jest to najstarszy kościół i jedna z największych atrakcji sakralnych w Alicante. Została wzniesiona w miejscu dawnego meczetu, który istniał tu między XIV a XVI wiekiem. Budowla została wykonana w stylu barokowym, ale jej niezwykłym wyróżnikiem są dwie asymetryczne wieże. Jedna z nich powstała w XIV, a druga w XVIII wieku.

Wnętrze kościoła zostało utrzymane w stylu gotyckim. Na uwagę zasługują przede wszystkim: XVIII-wieczny główny ołtarz, imponująca chrzcielnica z XVI wieku oraz barokowe organy z 1653 roku.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.