Wypożyczalnie aut

Aby wypożyczyć samochód, trzeba mieć skończone 21 lat, okazać paszport (lub dowód) oraz prawo jazdy (w niektórych wypożyczalniach musi być ważne od co najmniej 1 roku).

W mieście działają wszystkie większe firmy zajmujące się wynajmem samochodów m.in. autoeurope, europcar, avis, budget, e-sixt, dlatego rezerwacji można dokonać online już z Polski.

Parkingi

Parkowanie w centrum miasta stanowi wyzwanie zwłaszcza w godzinach szczytu. W pobliżu portu można jednak znaleźć dwa dość obszerne parkingi, na których najłatwiej znaleźć wolne miejsce(parking podziemny w pobliżu hotelu Melia i parking na drugim końcu nabrzeża centrum handlowe Panoramis).

Płatne parkingi znajdują się na  zatokach parkingowych oznaczonych niebieskimi liniami. Można tam parkować maksymalnie 2 godziny od poniedziałku do piątku w godzinach 09: 00-14: 00 i 16: 00-20: 00, w sobotę 09: 00-14: 00.  Cena wynosi 0,60 € za pierwszą godzinę następna godzina to już 1,80 €
W strefie rezydencji (strefa pomarańczowa) można parkować, ale nie dłużej niż godzinę. Stawka parkingowa: 1,40 €. 

Na dłuższy pobyt zaleca się parkowanie w jednym z parkingów w centrum miasta. Stawki parkingowe: 1,20-2,00 euro. Poniżej adresy parkingów.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.