Jako iż Kraków jest jednym z największych miast w Polsce, tak i wybór miejsc do robienia zakupów jest tu wyjątkowo ogromny. Zarówno mieszkańcy grodu, jak i turyści mają wiele możliwości do wyboru.

Gdzie warto się udać na zakupy? Zależy co chce się kupić. Jeśli chodzi o świeże owoce lub warzywa oraz grzyby, to warto zdecydować się na plac targowy przy ul. Basztowej bądź przy ul. Długiej. Tutaj też można kupić lokalny przysmak, jakim bez wątpienia jest chleb prądnicki oraz wędliny Pigi. Wyjątkowo smaczną kapustę i ogórki kiszone dostaniemy przy ul. Grzegórzeckiej. Z kolei wędliny dobrze jest nabywać w sklepie Bacówka przy ul. Królowej Jadwigi 248 lub w punktach Chłopskiego Jadła oraz w delikatesach Alma. Będąc w Krakowie warto spróbować kiełbasy Lisieckiej i polędwicy w ziołach.

Spośród innych produktów na szczególną uwagę zasługują antyki, bibeloty oraz niewielkie starocie, które można kupić na krakowskim Kazimierzu. To właśnie tu znajduje się sporo galerii i niewielkich sklepów; nie mówiąc już o pchlim targu przy ul. Estery. Równie popularna jest Hala Targowa przy ul. Grzegórzeckiej.

Pamiątki oraz drobne upominki można kupić w wielu miejscach w mieście, aczkolwiek najpopularniejsza jest Galeria Osobliwości Este, Kramy Dominikańskie oraz autorska galeria rysownika Andrzeja Mleczki.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.