FC Barcelona

Z Barceloną związanych jest wiele klubów sportowych, ale najsłynniejszą drużyną jest FC Barcelona, znana też jako Barca.

Chociaż FC Barcelona kojarzy się głównie z drużyną piłkarską, to w rzeczywistości jest to hiszpański wielosekcyjny klub sportowy. W jego skład wchodzi m.in. rezerwowa i młodzieżowa drużyna piłki nożnej (FC Barcelona B), profesjonalne zespoły futsalu (FC Barcelona Senseit), koszykówki kobiet (UB-Barça), rugby (FC Barcelona Rugby), piłki nożnej kobiet oraz inne liczne sekcje amatorskie. Omawiany klub założono w 1899 roku. Od tego też czasu przyjęto dewizę: Més que un club, co znaczy: Więcej niż klub.

Nie da się ukryć, że jest to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn piłkarskich na świecie. Wystarczy wspomnieć, że aż 20-krotnie zespół zdobył mistrzostwo Hiszpanii; ma też 25 Pucharów Króla Hiszpanii, 8 Superpucharów Hiszpanii, 3 Puchary Europy, 4 Puchary Zdobywców Pucharów, 3 Puchary UEFA, 3 Superpuchary Europy itd.

FC Barcelona może się poszczycić rozbudowaną infrastrukturą techniczną. Posiada stadiony Camp Nou, Mini Estadi, miasteczko sportowe Ciutat Esportiva Joan Gamper, szkółkę La Masía i halę Palau Blaugrana, gdzie rozgrywają swoje mecze zawodnicy z pozostałych sekcji.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.