Samolotem

Port lotniczy Barcelona znajduje się 10 km od miasta, w miejscowości El Prat de Llobregat. Z tego też względu nazywa się go mianem El Prat.

Na lotnisko można się dostać samolotem bezpośrednio z Polski. Codzienne przeloty z Warszawy proponuje LOT. Oprócz tego we wtorki i soboty w sezonie letnim można skorzystać z oferty Vueling (również wylatującego z Warszawy). Z kolei WizzAir w środy i niedziele wylatuje z Katowic, zaś w poniedziałki i piątki ze stolicy Polski.

Ceny biletów są bardzo zróżnicowane i wynoszą średnio od 650 do kilku tysięcy złotych. Wszystko zależy od tego czy jest to połączenie bezpośrednie czy z przesiadką (np. w Pradze, Kopenhadze, Rzymie, etc.). Bezpośrednie połączenie zajmuje zaledwie 3,5 godziny lotu.

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Dojazd z lotniska do centrum

Pociągiem

Pomiędzy stacją Barcelona Sants a lotniskiem kursują co 30 minut pociągi. To najszybszy sposób przejazdu. Bilet kosztuje 1,30 euro. Można też kupić kartę przejazdową T-10 uprawniającą do 10 przejazdów. Jej koszt to 7,20 euro.

Autobusem

Przejazd autobusem z lotniska do centrum Barcelony zajmuje ok. 30 minut. Przystanek znajduje się przed samą halą przylotów. Warto wysiąść na placu Catalunia, z którego odjeżdża metro w różnych kierunkach. Koszt przejazdu to 3,60 euro.

Taksówką

Do centrum miasta można się dostać taksówką; to wygodny środek transportu. Przejazd jest uzależniony od natężenia ruchu; zwykle wynosi od 15 do 45 minut. Koszt: 30-40 euro.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.