Podróż samochodem

Samodzielna podróż samochodem między Polską a Barceloną jest dość uciążliwa i czasochłonna. Zajmuje około doby przy nieustannej jeździe, warto jednak podzielić przejazd przynajmniej na dwie części (po uprzedniej rezerwacji noclegu).

Najszybciej i najprościej można się dostać do Barcelony przez Niemcy i Francję. Jeśli wyjeżdżasz z centralnej lub północnej Polski, to musisz kierować się na Berlin. Kiedy minie się stolicę Niemiec, trzeba udać się autostradą nr 9 w stronę Nurnberg (należy tu dojechać również w przypadku, gdy się wyjeżdżało z południowej Polski w kierunku na Drezno). Po minięciu Neuenburg am Rhein przekracza się granicę z Francją, wjeżdżając na autostradę A36 (E54/E60). Następnie przed Beaune nalezyz jechać na A31, która dalej przechodzi w A6 (E15/E21). W Lyonie trzeba zjechać na autostradę A7 (E15) i dalej jechać na południe w kierunku Avignion. W tej miejscowości trzeba zjechać na A9 (E15) w kierunku Perpignan i Hiszpanii. Tuż po przekroczeniu granicy z Hiszpanią trzeba jechać autostradą AP-7 (E15) w kierunku Barcelony.

Parkowanie

Najlepiej odpuścić sobie zapuszczanie się autem do centrum Barcelony. Ciężko jest ze znalezieniem miejsca parkingowego. Transport publiczny jest bardzo dobrze zorganizowany i wszędzie można dojechać metrem lub autobusem, zostawiając auto na hotelowym parkingu, który najczęściej jest bezpłatny. Ale jeśli ktoś zdecydował się na auto należy wiedzieć o:

  • niebieska strefa od 1 do 4 godzin zazwyczej 1€ za godzinę
  • zielona strefa – zazwyczaj tylko dla mieszkańców, lecz w niektórych przypadkach dostępne dla turystów; cena od 2€ (co ciekawe zielone strefy są darmowe dla wszystkich w sierpniu każdego roku)

Ceny parkingu VIAJEROS w centrum:

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

  • 7€ za dzień, minimum 3 dni, blisko dworca głównego (lepiej zarezerwować miejsce https://www.parkingviajeros.co.uk).
  • Można też pozostawić auto na parkingu lotniska – powyżej 4 dni cena 15€ za dzień. 

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.