Wilno, Litwa


Wilno - docelowo

Wilno - LitwaObecnie Wilno jest stolicą Litwy, aczkolwiek w dwudziestoleciu międzywojennym znajdowało się w polskich granicach. To jedno z najczęściej odwiedzanych miast przez polskich turystów. Powodem są nie tylko kontakty rodzinne, ale i niezwykłość tego miejsca. Na szczególną uwagę zasługuje cudowny obraz Matki Bożej Ostrobramskiej.

Miasto jest bogate w materialne ślady przeszłości. Nic w tym dziwnego, gdyż w 2009 roku obchodziło 1000-lecie istnienia Litwy. Z tego też względu w Wilnie znajdziemy zabytki z niemal każdej epoki i stylu architektonicznego. Z miastem związane są również sławne postacie (np. Czesław Miłosz, Józef Piłsudski, Adam Mickiewicz, Tomasz Zan) oraz znane rody szlacheckie i magnackie (m.in. Tyszkiewiczowie, Potoccy, Nałęczowie)...

Jeszcze długo by można wymieniać wspaniałości Wilna, znacznie lepiej jednak jest tam wybrać się samemu i zobaczyć wszystko na własne oczy. Podróż z Polski do stolicy Litwy nie nastręcza żadnych trudności, w związku z czym można się tam wybrać nawet na długi weekend. Wszystko po to, by móc choć przez chwilę napawać się wileńską, niecodzienną atmosferą.

Wilno - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Wilnie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Wilno i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Wilna, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów litewskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Wilno, Litwa - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Wilno

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

54.6906,25.2698
Wilno