Podróż samolotem

Z Warszawy do Wilna można dostać się w 1 godz. 25 minut. Za bilet płaci się maksymalnie 628 zł. Widać więc, że koszt biletu jest na tyle wysoki, iż przeloty wybierane są dość rzadko. Większość turystów decyduje się na inny typ podróży. Chętni na samolot mogą się dostać do Wilna polskim LOT-em lub litewskimi liniami Lietuvos Avialinijos. Do stolicy Litwy nie kursują tanie linie lotnicze.

Dojazd z lotniska do centrum

Autobusem

Z lotniska w Wilnie kursują dwie linie autobusowe. Linia nr 1 łączy port lotniczy z głównym dworcem kolejowym. W dni powszednie kursuje do godz. 23.08, a w weekendy do 22.11. Z kolei linia nr 2 przejeżdża przez centrum miasta aż do dzielnicy Šeškine.

Autobusy kursują co 10-15 minut. Rozkłady jazdy znajdują się na przystankach autobusowych. Bilety można kupić u kierowcy autobusu. Ich koszt to 1 lit 40 centów.

Mikrobusem

Mikrobusy kursują średnio co 5 – 15 minut. Podróżnych spod lotniska zabierają cztery linie, które zawsze jadą przez centrum Wilna. Linia nr 15 prowadzi ul. Kalwaryjską do Santariškes, nr 20 do Fabijoniš, nr 23 wiedzie Aleją Konstytucji (Konstitucijos) do Šeškine, zaś nr 47 prowadzi do Pašilaičiai.

Autem

W związku z tym, że wileńskie lotnisko znajduje się ok. 7 km od centrum miasta, na dojazd samochodem nie straci się dużo czasu. Zwykle zajmuje to 10-15 minut. Skąd wziąć auto? Można je wynająć od jednej z wypożyczalni samochodów, które mają swoje siedziby w hali przylotów.

Taxi

Postój taksówek zlokalizowany jest przed budynkiem terminalu. Pojazd można zamówić też telefonicznie. Koszt przejazdu zależy od kilku czynników, m.in. pory dnia, rodzaju dnia (powszedni czy świąteczny). Maksymalna cena przejazdu do najdalej położonych dzielnic od lotniska to wydatek rzędu 25-30 litów.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.