Warszawa, Polska


Trzeba przyznać, że Warszawa, stolica Polski, na przestrzeni wielu wieków przeżywała lepsze i gorsze czasy. Widać to zresztą po zabytkach, które w oryginalnej postaci zachowały się w dość nikłym procencie, ponieważ większość z nich została zbombardowana i zniszczona w czasie II wojny światowej.

Zmienne koleje losu oznaczają w przypadku stolicy Polski okresy gwałtownego rozwoju, ale i najazdy, wojny, okupację. Za każdym razem po zniszczeniach następował czas odbudowy, dzięki czemu współczesna Warszawa może tętnić życiem, interesującymi miejscami pełnymi ludzi, klubami, restauracjami i kawiarniami. W dodatku istnieje tu wiele multiplexów, sal kinowych, wystaw, muzeów. Nie mówiąc już o gmachach użyteczności publicznej, m.in. Sądzie Najwyższym RP, Sejmie, siedzibie Prezydenta RP.

Warszawa to także miejsce, w którym istnieje wiele firm, międzynarodowych korporacji, instytucji finansowych i biznesowych. To doskonałe miejsce do lokalizacji własnej działalności gospodarczej, do odpoczynku i zabawy.

Cechą charakterystyczną stolicy Polski jest Warszawska Syrenka. To nie tylko symbol miasta, ale i najważniejszy element jej herbu.
Istnieje kilka legend dotyczących powiązań Syrenki z Warszawą. Tak naprawdę nie wiadomo jednak skąd się tam wzięła i dlaczego znalazła się w herbie. Prawda jest taka, iż znajdowała się na nim już w 1390 roku, gdzie była zwierzęciem z ptasimi łapami i smoczym tułowiem pokrytym łuskami.

Warszawa - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Warszawie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Warszawę i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Szukasz taniego hotelu, a może dobrej polskiej kuchni? Na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Warszawa, Polska - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Warszawa

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

52.2287,21.0063
Warszawa