Rzym, Włochy


Rzym - KoloseumPomiędzy Apeninami a Morzem Tyrreńskim znajduje się Wieczne Miasto - Rzym. Dawniej było stolicą ogromnego cesarstwa, później najważniejszym ośrodkiem kultu religijnego i duchowego w Europie, obecnie jest prężnym centrum turystycznym.

Największe miasto Włoch leży na siedmiu wzgórzach, które przecięte są wstęgą rzeki Tyber. To właśnie tutaj znajduje się wiele zabytków, pamiętających czasy starożytnego imperium rzymskiego. Z kolei na północny zachód oraz wzdłuż rzeki, pomiędzy Via del Corso a Corso Vittorio Emanuele II, wznoszą się budowle z okresu średniowiecza. Interesującym miejscem jest również Trastevere, zwana dzielnicą bohemy. Odznacza się wąskimi uliczkami, przy których stoją wysokie budynki oraz gdzie znajduje się słynny pchli targ.

Jeśli chodzi o najważniejsze, zachowane do tej pory zabytki Rzymu, to należy wymienić Forum Romanum, katakumby, Łuk Konstantyna, Termu Karakalli, Circus Maximus, Kapitol, Koloseum i Panteon. Oprócz niesamowitych zabytków, w Rzymie warto zwrócić uwagę na jedną z najznamienitszych oper na świecie, tutejszy senat oraz wiele obiektów muzealnych, w których wystawia się prace Michała Anioła, Leonarda da Vinci, Tycjana, Rembrandta itd.

Rzym - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Rzymie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Rzym i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Rzymu, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów włoskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Rzym, Włochy - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Rzym

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

41.9031,12.4958
Rzym