Moskwa, Rosja


Katedra św. Bazyla w Moskwie

Moskwa należy do stolic zróżnicowanych pod względem architektonicznym. Znajduje się tu równie wiele wspaniałych zabytków, jak i kiczowatych budowli czy nieestetycznych dzielnic.

Podróżowanie po stolicy Rosji nie jest rzeczą łatwą co najmniej z kilku powodów. Jednym z nich jest rozległość moskiewskiej aglomeracji. Najdalej położone osiedla miejskie znajdują się nawet 70 km od granic miasta! Z drugiej jednak strony, grzechem by było nie być w Moskwie i nie zobaczyć jej niesamowitych budowli.

W związku z tym, że w mieście panuje układ koncentryczny, dość łatwo można znaleźć co cenniejsze zabytki. Oczywiście najbardziej znany jest Kreml i plac Czerwony z mauzoleum Lenina i cerkwią Wasyla Błogosławionego. Obiekty te należą do obowiązkowych punktów każdej wycieczki turystycznej. Oprócz nich warto też zwrócić uwagę na liczne monastery, sarkofagi carskie znajdujące się w cerkwi Archanioła czy przyklasztorne cmentarze, na których spoczywają znani artyści (np. Mikołaj Gogol, Antoni Czechow, Włodzimierz Majakowski).

Moskwa - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Moskwie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Moskwę i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Moskwy, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów rosyjskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Moskwa, Rosja - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Moskwa

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

55.7570,37.6150
Moskwa