Lwów, Ukraina


Lwów - Adam MickiewiczLwów - największe miasto zachodniej Ukrainy, będący stolicą obwodu lwowskiego, jest jednocześnie jednym z najważniejszych ośrodków polskości na tamtych terenach. Wynika to głównie z przeszłości miasta.

Należy zauważyć, że przez wiele wieków Lwów znajdował się w granicach Polski: pełnił między innymi funkcję stolicy województwa lwowskiego i ruskiego Korony Królestwa Polskiego. Był jednym z najważniejszych miast zarówno w I, jak i w II Rzeczpospolitej. Ostatecznie jednak znalazł się w granicach państwa ukraińskiego.

Miasto pełni ważną rolę nie tylko w świadomości Polaków, ale i całego świata. Świadczy o tym faktu, że znajdujący się tu cenny zespół obiektów zabytkowych został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Stało się to w 1998 roku.

Lwów - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Lwowie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Lwów i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Lwowa, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów ukraińskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Lwów, Ukraina - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Lwów

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

49.8444,24.0254
Lwów