Plac Rynek

Nazwa tego placu funkcjonuje już od XIV wieku. W owym czasie wokół placu zaczęły powstawać budowle zgodne z najnowocześniejszymi trendami architektonicznymi. Działo się tak na zlecenie króla Kazimierza III.

Obecnie miejsce to jest doskonałym przykładem nawarstwienia rozmaitych idei budowlanych, pomysłów i rozwiązań. Wystarczy wspomnieć, że tutejsze budowle tworzyli projektanci włoscy, polscy, niemieccy i ukraińscy. Wspólnym mianownikiem jest fakt, iż każda z tutejszych kamienic stanowi osobną historię, oddzielny obraz.

Stary Ogród Botaniczny Uniwersytetu Lwowskiego

Ogród znajduje się między ul. Drahomanowa a Kiryła i Metodego. Słynie z interesującej kolekcji roślin egzotycznych oraz z niewielkiego parku leśnego. Oprócz tego hoduje się tu ok. 70 gatunków orchidei i jej podgatunków.

Cmentarz Obrońców Lwowa

To jeden z najsłynniejszych polskich cmentarzy, znajdujący się poza granicami naszego kraju.

Pochowani są na nim głównie młodzi polscy żołnierze, aczkolwiek w 1925 roku ich prochy zostały stąd zabrane i przeniesione do Grobu Nieznanego Żołnierza w Warszawie. Od tego czasu zaczął się powolny okres popadania cmentarza w ruinę. Działo się tak aż do 1991 roku, kiedy to Ukraina odzyskała niepodległość. Od tego momentu Polacy podjęli działania zmierzające do odrestaurowania nekropolii. Niekiedy na ich drodze stają jednak lokalne władze ukraińskie.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

1 komentarz dla: “Ciekawe miejsca na Ukrainie i we Lwowie”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.