Helsinki, Finlandia


Helsinki to najdalej na północ wysunięta stolica w kontynentalnej Europie. Od kręgu polarnego dzieli ją zaledwie 840 km.

Zarówno historia, jak i współczesne dzieje mieszkańców miasta są związane z Morzem Bałtyckim. Stolica Finlandii leży wszak nad jedną z jego zatok - Zatoką Fińską.

Miasto jest stolicą władz państwowych oraz ważnym ośrodkiem administracyjnym w prowincji Uudenmaa. To także centrum kulturalno - naukowe oraz miejsce, którym swoją siedzibę ma wiele szkół wyższych i instytucji badawczych. Od 1828 roku działa tu uniwersytet, który przeniesiono z Turku.

Helsinki są również ważnym miastem przemysłowym. Dość prężnie rozwija się tu przemysł maszynowy, chemiczny, elektrotechniczny, włókienniczy, fajansowy, drzewno - papierniczy oraz spożywczy. Oprócz tego w mieście znajduje się największy w kraju port handlowy i pasażerski. Wzdłuż nabrzeża ciągnie się spore targowisko, na którym można kupić nie tylko świeże ryby, ale i wyroby rzemieślnicze.

Helsinki - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Helsinkach. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Helsinki i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Helsinek, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów fińskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Helsinki, Finlandia - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Helsinki

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

60.1712,24.9327
Helsinki