Podróż samolotem

Z Polski do Finlandii można się dostać m.in. samolotem. Połączenia lotnicze pomiędzy Warszawą Helsinkami obsługuje trzech operatorów: PLL LT, Finnair oraz Blue1. Wyloty odbywają się zwykle dwa razy dziennie; dodatkowo dwa razy w tygodniu można lecieć na trasie Helsinki – Kraków. Lot trwa ok. 1,5 godziny.

Dojazd do centrum z lotniska Vantaa International Airport

Helsinki Vantaa International Airport znajduje się ok. 19 km od centrum stolicy Finlandii. Istnieją tam dwa terminale pasażerskie oraz parking krótko – i długoterminowy. Oprócz tego na lotnisku można skorzystać z kawiarni, baru, licznych sklepów (w tym wolnocłowych), apteki, kantoru, kwiaciarni, kaplicy, wypożyczalni samochodów, salonu fryzjerskiego, informacji turystycznej, biura podróży czy palarni. Funkcjonuje tu również bezprzewodowy Internet.

Samochodem

Z lotniska do centrum miasta można się wybrać samochodem (wypożyczalnie aut znajdują się w hali głównej portu lotniczego). Z lotniska trzeba się udać w stronę skrzyżowania z drogą E18, a stamtąd kierować się na drogę krajową 45, która wiedzie do centrum Helsinek.

Autobusem

Autobus linii 615 kursuje pomiędzy lotniskiem a stacją Helsinki City. Podróż zajmuje ok. 35 minut. Z lotniska można się także dostać na dworzec kolejowy Tikkurila. Kursuje tam linia 61. Jeśli chodzi o przystanki autobusowe, to znajdują się one tuż przed wejściem do każdego terminala.

Można też zdecydować się na autobusy prywatne firmy Finnair. Kursują one do centrum co 15-20 min., zaś przejazd zajmuje ok. 30 minut.

Taksówką

Postój taksówek należących do czterech korporacji, zlokalizowano przy samym wejściu do terminala. Z lotniska do centrum miasta dostaniemy się w ok. 30 minut. Wyniesie nas to ok. 20 – 30 euro.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.