Organy Sibeliusa, Helsinki

Organy Sibeliusa

W rzeczywistości jest to pomnik poświęcony wybitnemu fińskiemu kompozytorowi Jeanowi Sibeliusowi. Swoim wyglądem pomnik przypomina ogromne, abstrakcyjne organy, które stworzono z 24 ton stalowych rur.

Pałac Prezydencki

Wybudowano go w XIX wieku. Obecnie stanowi jedną z siedzib fińskiego prezydenta. Zlokalizowano go w północnej części Esplanadi, z widokiem rozciągającym się na pobliski rynek.

Linnanmäki

Jest to zabytkowe wesołe miasteczko w Helsinkach, położone w dzielnicy Alppila. Jego właścicielem jest fundacja zbierającą pieniądze na ochronę dzieci. W sumie znajduje się tu ponad 40 urządzeń oraz hale z automatami do gry, kioski, restauracje i scena zewnętrzna. Najstarszym urządzeniem jest karuzela z 1896 roku, aczkolwiek znacznie bardziej popularna jest kolejka górska, istniejąca od 1951 r.

Suomenlinna

Jest to twierdza w Helsinkach, która znajduje się na grupie sześciu wysp zlokalizowanych niedaleko brzegu. Jej zadaniem była obrona miasta przed atakami od strony Bałtyku. Ze względu na swój wiek (powstała w latach 1748-1772) oraz znaczenie kulturowe i historyczne została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego i Przyrodniczego UNESCO. Od 1978 roku mieści się tu wiele obiektów muzealnych oraz centrum sztuki krajów skandynawskich.
Do twierdzy można się dostać specjalnym tunelem lub promem odpływającym z rynku głównego.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.