Burgas, Bułgaria


Położenie 390 km od Sofii oraz bliskie sąsiedztwo Morza Czarnego, to tylko dwa z nielicznych atutów Burgas. Miasto jest ważnym ośrodkiem turystycznym, kulturalnym i przemysłowym. Znajduje się tu również istotny port rybacki, zaś podróżnych przyciągają przede wszystkim źródła termalne.

Turyści mają także możliwość wypoczynku nad trzema pobliskimi jeziorami. Jeśli znudzą im się te atrakcje, to zawsze mogą się przenieść na plaże Zatoki Burgaskiej, gdzie warto się oddać błogiemu leniuchowaniu oraz uprawianiu sportów wodnych.

Burgas jest czwartym pod względem ilości mieszkańców miastem Bułgarii. Wyprzedza je tylko Sofia, Płowdiw i Warna. Niezwykle ważnym miejscem w tym mieście jest olbrzymi park zlokalizowany w samym sercu Burgas. To w tym parku ustawiono pomnik Adama Mickiewicza. Nasz wieszcz narodowy właśnie w tym mieście spędził kilka ostatnich miesięcy swojego życia.

Burgas - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu . Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Burgas i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Burgas, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów bułgarskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Burgas, Bułgaria - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Burgas

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

42.4915,27.4718
Burgas