Po Burgas podróżować można także samochodem z wypożyczalni.

Warto wiedzieć, że bułgarskie drogi nie są w najlepszym stanie (co nie powinno szczególnie przeszkadzać polskim kierowcom), a drogi niezbyt dobrze oznakowane.

Kolejnym problemem są też samochodowi złodzieje. Należy pamiętać, by nie pozostawiać w aucie żadnych cennych rzeczy. Dla obcokrajowców dość irytującą kwestią jest też styl jazdy bułgarskich kierowców.

Ograniczenia prędkości są tam dość spore i skrupulatnie przestrzegane przez kierujących pojazdami. Jeśli zdarzy się nam dostać mandat nie ma raczej co liczyć na pobłażliwość policji dla obcokrajowców. Ważną sprawą jest poproszenie od razu o rachunek, w przeciwnym wypadku może okazać się, że sporo przepłacimy.

Aby wypożyczyć samochód, trzeba mieć skończone 21 lat, okazać paszport (lub dowód) oraz prawo jazdy (w niektórych wypożyczalniach musi być ważne od co najmniej 1 roku).

W mieście działają wszystkie większe firmy zajmujące się wynajmem samochodów m.in. autoeurope, europcar, avis, budget, e-sixt, dlatego rezerwacji można dokonać online już z Polski.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.