Osoby aktywne fizyczne będą miały co robić w Bułgarii. Kraj ten ma bowiem wiele do zaoferowania pod tym względem. Warto podkreślić, że sport można tu uprawiać przez cały rok. Zimą Bułgaria staje się prawdziwym rajem dla narciarzy. Około 70 km na południe od stolicy znajdują się świetne trasy narciarskie przeznaczone dla doświadczonych narciarzy. Natomiast w Pamporowie mogą pojeździć na nartach początkujący amatorzy tego sportu.

Do najważniejszych ośrodków rekreacyjno – wypoczynkowych należy zaliczyć:

Słoneczny Brzeg

Główną atrakcją w tej części kraju są przede wszystkim sporty wodne. Dużą popularnością cieszy się zwłaszcza żeglarstwo, windsurfing, tenis oraz jazda konna. Niestety, jest jedna wada tego typu atrakcji, wynikająca z ogromnej ilości chętnych.

Rodzice wyjeżdżający z małymi dziećmi do Słonecznego Brzegu, nie muszą się o nic martwić. Znajduje się tu mnóstwo placów zabaw oraz basenów dostosowanych do potrzeb najmłodszych. W dodatku dzieci można zostawić pod fachową opieką, a w tym samym czasie można zwiedzić okolice.

Złote Piaski

Złote Piaski to istny raj dla miłośników żeglarstwa, nurkowania, łucznictwa, narciarstwa wodnego, tenisa czy też jeździectwa. Początkujący mogą skorzystać z porad licznej rzeszy tutejszych trenerów.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.