Przyroda

Przyroda w Bułgarii jest niezwykle urozmaicona. Tutejsze krajobrazy odznaczają się wyjątkowym pięknem.

Szczególną uwagę należy zwrócić na góry. Warto poświęcić na ich odwiedzenie kilka dni. Zwłaszcza, że wędrówki po tych górach nie wymagają wielkich umiejętności. Oczywiście wszystkie osoby, które lubią aktywnie spędzać wolny czas, mogą spróbować zdobyć jakieś szczyty. Dobrym pomysłem jest również odwiedzenie rezerwatów górskich Izworo lub Borowo.

Interesującym miejscem są również Rodoty, zamieszkiwane przez mniejszości etniczne, występujące na terenie Bułgarii. Ponadto warto się wybrać do starych miasteczek położonych wokół Płowdiwu, w których można podziwiać wiele niesamowitych zabytków.

Jaskinie

Jaskinie są jedną z ważniejszych atrakcji Bułgarii. Większość z nich znajduje się na północ od stolicy, tuż przy rzece Iskyr.

Jedną z największych jaskiń w Bułgarii jest bez wątpienia Tymnata Dupka, która ciągnie się aż przez 3 km. W jej wnętrzu turyści mogą podziwiać dwa wodospady oraz kilka jezior. Warto pamiętać o tym, że w omawianej jaskini odnaleziono ślady działalności człowieka. Pochodzą one z neolitu!

Inną interesującą jaskinią jest Ledenka, znajdująca się tuż za Warcą. To największa jaskinia na Wraczanskiej Płaninie. Wewnątrz została oświetlona, dzięki czemu turyści nie mają większych problemów z jej zwiedzaniem. Należy podkreślić, że ze względu na doskonałą akustykę, odbywają się tutaj rozmaite koncerty. Wszystko to w otoczeniu stalagmitów i stalaktytów, które zadziwiająco ukształtowała natura. Trzeba też dodać, że w jaskini znajdują się komnaty: Westybul, Wodospad, Mała Sala, Wielka Sala, Kryształowe Jezioro oraz Koncertowa. Oprócz tego w jaskini znajdują się głębokie przepaście oraz podziemne jeziora.

Rezerwat Pobiti Kamyni

W rezerwacie Pobiti Kamyni znajduje się wiele niesamowitych firm skalnych, przypominających z wyglądu kolumny. Dawniej sądzono, że są to pozostałości po greckiej świątyni. Dziś jednak wiadomo, że tak naprawdę są to skamieniałe rośliny i fauna morska.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.