Podróż samolotem

Do stolicy Danii można się dostać za sprawą wielu przewoźników, oferujących taką możliwość. Jednym z najbardziej popularnych środków komunikacji pomiędzy Polską a Kopenhagą jest w dzisiejszych czasach samolot. Przelot zajmuje niespełna godzinę. Do tego należy doliczyć odprawę.

Samolotem można się dostać do stolicy Danii z różnych lotnisk w kraju i za różną cenę. Wszystko to jest ściśle uzależnione od tego z usług jakiej firmy korzystamy. Cena przelotu jest ściśle uzależniona od czasu, w którym dokonuje się rezerwacji biletu. Jeżeli uda się zabukować bilet odpowiednio wcześnie (nie obejmując przy tym newralgicznych okolic świąt i długich weekendów), to cena może być bardzo atrakcyjna. W niektórych przypadkach wynosi ona nieco ponad 100 złotych.

Szczegółowe informacje znajdują się na takich stronach, jak:

  • www.flysas.com – przewoźnik SAS oferuje wyloty z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Poznania,
  • www.lot.pl – LOT oferuje połączenia na trasie Warszawa – Kopenhaga,
  • www.norwegian.no – wylot do Kopenhagi jedynie z warszawskiego Okęcia,
  • www.sterlink.de – Sterlink łączy Kraków z Kopenhagą,
  • www.wizzair.pl – proponuje przeloty z Warszawy, Gdańska i Katowic. W tym ostatnim przypadku lotniskiem docelowym jest port znajdujący się w szwedzkim Malmo. Stąd do stolicy Danii mamy jeszcze do przejechania 65 kilometrów innymi środkami lokomocyjnymi. Jednak jeżeli weźmie się pod uwagę cenę, to i tak jest to atrakcyjne rozwiązanie.

Z lotniska można się wydostać za pomocą takich środków lokomocji, jak: pociąg, taksówka, autokar lub samochód.

Autobus

Z pomocą autobusów krążących pomiędzy lotniskiem a centrum Kopenhagi, możemy się dostać do miasta w kilkanaście minut. Należy jedynie zwrócić uwagę na to spod jakiego terminala odjeżdżają jakie autobusy. I tak: z terminala numer jeden odjeżdża autobus podwożący podróżnych do innych terminali lub na stację, z której odjeżdża pociąg. Oferowane przez niego przejazdy są bezpłatne; prowadzi się je w godz. 6.00 – 23.00 co 10 minut. Natomiast z terminala nr 2 i 3 dostaniemy się autobusami bezpośrednio do centrum Kopenhagi. Należy zauważyć, że spod terminala nr 3 wyjeżdżają autokary międzynarodowe.

Samochód

Taka forma dojazdu sprawia najmniej kłopotów. Auta można wypożyczyć w jednej z kilku wypożyczalni (Avis, Hertz, Europcar, Budget oraz Sixt) funkcjonujących w terminalu nr 1 i 3.

Z lotniska do centrum Kopenhagi dostaniemy się najszybciej jadąc na północny zachód autostradą E20.

Pociąg

Jest ogólnie dostępnym środkiem transportu, który kursuje z lotniska do stolicy Danii co trzydzieści minut. Czas przejazdu to zaledwie 12 minut. Na stacjach kolejowych znajdują się automaty sprzedające bilety. Te ostatnie można też kupić w biurze DSB zlokalizowanym w terminalu nad stacją.

Taxi

Miejsce postoju taksówek znajduje się w pobliżu terminala przylotów.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.