Koopenhaga, Nyhavn

Park Tivoli w Kopenhadze

Na Park Tivoli (zwany też Ogrodami Tivoli) składa się w rzeczywistości ogromny teren rekreacyjno – rozrywkowy. Jest to jedna z największych atrakcji stolicy Danii. Znajdują się tu niezliczone rodzaje karuzel, kolejek górskich. Całość uzupełniają aktorzy, akrobaci, muzycy tancerze oraz postacie poprzebierane za postacie z baśni J. Ch. Andersena. W ostatnim czasie wiele emocji wzbudza Vertigo, czyli zupełnie nowa, interaktywna, podniebna przejażdżka dla wszystkich osób spragnionych potężnej dawki adrenaliny.

Tivoli jest czynne od 8 kwietnia do 20 września, codziennie od godz. 11.00. Obowiązują następujące ceny biletów:

Noclegi - rzut oka na ceny dla 2 osób Booking.com

Wstęp

  • 85 DKK (osoby po 12. roku życia)
  • 45 DKK (dzieci od 3. do 11. roku życia)
  • Wstęp w piątki od 20.00: 125 DKK (koncert na otwartym powietrzu o 22.00)

Bilet na kilka przejazdów:

  • 200 DKK (osoby po 12. roku życia)
  • 160 DKK (dzieci od 3. do 11. roku życia)
  • 1 pln=0,62 Dkk

NYHAVN

Jest to urocza i wyjątkowo malownicza dzielnica, w której królują XVIII – wieczne hanzeatyckie kamienice oraz przycumowane w niedalekiej odległości od nich stare żaglowce. Za miejsca typowo rozrywkowe uchodzą tu romantyczne kawiarnie, restauracje, bary i puby. Niestety, niemal wszystkie są dość drogie.

W okolicy znajduje się również kilka antykwariatów, w których można znaleźć interesujące książki. Sławą cieszą się tutejsze salony tatuażu.

KONGENS NYTORV – Największy plac Kopenhagi

Największy plac Kopenhagi KONGENS NYTORV jest otoczony zielenią, roślinnością i kwiatami. Pełno tu restauracji i eleganckich kawiarni.

Plac powstał już w średniowieczu, choć początkowo znajdował się na obrzeżach miasta. Kiedy Chrystian V został królem przemianował plac na Nowy Plac Królewski. Odbywały się na nim centralne apele. Obecnie w jego centrum postawiono konny pomnik Chrystiana V, zaprojektowany w 1688 r. przez francuskiego rzeźbiarza Alberta L’Amoureux. Przy placu znajdują się takie budowle jak: pałac Charlottenborg, pałac Thott neorenesansowy Teatr Królewski, oraz otwarty w 1755 r. hotel D’Angleterre.

KOPENHAGA NY CARLSBERG GLYPTOTEK

Przez wielu znawców Kopenhaga Ny Carlsberg Glyptotek uznawana jest za najlepszą galerię w mieście.

Powstała w 1897 roku. Jej założycielem był Carl Jacobsen, wielki mecenasa sztuki, a jednocześnie syn założyciela słynnego browaru Carlsberg. Jego marzeniem było stworzenie miejsca, w którym można by obcować ze sztuką w przyjaznej i pięknej atmosferze. Od tamtego czasu Galeria się mocno rozrosła – obecnie składa się z trzech części. W pierwszej z nich znajdują się wystawy poświęcone sztuce egipskiej, greckiej, rzymskiej i etruskiej. Druga część eksponuje zbiór rzeźby pothorvaldsenowskiej oraz liczną kolekcje rzeźb autorstwa Rodina. W trzeciej części znajdują się prace największych malarzy impresjonistów. Wśród nich są tacy twórcy, jak Delacroix, Cezanne, Renoir, Monet, Degas, van Gogh, Gauguin oraz Toulouse-Lautrec.

Bakken

Mający ponad 400 lat park rozrywki. Jedne z pierwszych w Europie tego typu miejsc. Nie znajduje się co prawda w samej Kopenhadze, lecz na jej północnych przedmieściach – Klampenborg. Wszystkich miłośników adrenaliny na pewno zainteresuje ponad 30 roller coaster’ów, różnego rodzaju karuzele i inne extremalne formy rozrywki.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.