Mediolan, Włochy


Mediolan - docelowo

Mediolan - TargiMediolan to drugie pod względem wielkości miasto Włoch. Łączy w sobie dawną i nowoczesną architekturę, ale czyni to w sposób niezbyt udany, co sprawia, że mówi się o niezbyt zręcznym połączeniu tych dwóch styli. Niejako na przekór tym twierdzeniom Mediolańczycy przywiązują ogromną rolę do wyglądu miasta, dzięki czemu zostało ono uznane za europejską stolicę wzornictwa i mody.

Miasto zajmuje ok. 182 km kw. powierzchni. W jego granicach mieszka ponad 1,3 mln osób, przy czym na obszarze metropolitalnym przebywa ok. 3,7 mln ludzi. Mediolan znajduje się na terenie Lombardii, w północnych Włoszech. W jego pobliżu znajdują się ważne szlaki komunikacyjne, które łączą ze sobą wschodnią i zachodnią część basenu Morza Śródziemnego oraz stanowią idealne połączenie regionu z Europą Środkową.

Mediolan jest nazywany niekiedy miastem zieleni. Wiąże się to z faktem, iż znajduje się tu mnóstwo parków, ogrodów czy podmiejskich regionów rolniczych. Wystarczy wspomnieć, że tzw. południowy pas zieleni zajmuje aż 22% powierzchni całego miasta. Pomimo więc przemysłowego charakteru Mediolanu i tego, że odgrywa on istotną rolę dla włoskiej gospodarki, turyści i mieszkańcy mogą wypoczywać na łonie przyrody.

Katedra w Mediolanie

Mediolan - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania się po Mediolanie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Mediolan i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Mediolanu, wypożyczalnie samochodów, rowerów czy smacznej włoskiej kuchni, wybierasz się na mediolańskie targi lub mecz AC Milan to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc. Podczas planowania dłuższego pobytu istone jest również znalezienie odpowiedniego miejsca noclegowego. Możesz skorzystać z wyszukwiarki noclegów znajdującej się w górnej części strony.

Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Mediolan, Włochy - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Mediolan

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

45.4689,9.1811
Mediolan