Londyn, Wielka Brytania


Chociaż w ostatnim czasie Londyn utracił nieco na swoim znaczeniu politycznym i gospodarczym, to jednak w dalszym ciągu pozostaje ważnym ośrodkiem naukowym, kulturalnym, finansowym i rozrywkowym. Świadczą o tym nie tylko tłumy pracowników przybywających do stolicy Wielkiej Brytanii spoza jej granic, ale i turyści spragnieni dobrej rozrywki i zabawy. A tego z całą pewnością w Londynie nie brakuje. 

Współczesny Londyn wyróżnia się również dbałością o środowisko. Jest to szczególnie ważne, bowiem miasto leży nad Tamizą, która w granicach miejscowości ma 250 m szerokości. Jeśli więc nie wykazywano by o nią należytej troski, mogłoby dojść do niewyobrażalnych powodzi lub podtopień. Zresztą to właśnie lokalizacja Londynu nad rzeką spowodowała iż w krótkim czasie stało się ono miastem potężnym pod względem ekonomicznym. 

Przybywając do Londynu trzeba pamiętać o panującej tu specyficznej pogodzie. W tutejszym klimacie szczególnie zauważalny jest wpływ Atlantyku, a zwłaszcza mas powietrza odpowiadających za powstawanie ciepłego prądu zatokowego. To właśnie one decydują w głównej mierze o londyńskiej aurze: pochmurnej pogodzie, mgle i wilgotności. Wbrew pozorom jest to dość ciepłe miasto, gdzie średnia roczna temperatura wynosi 11 st. C. Nie znane są mroźne zimy.

Londyn - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Londynie. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Londyn i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Londynu, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów angielskiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Londyn, Wielka Brytania - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Londyn

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

51.5063,-0.1271
Londyn