Hanower, Niemcy


Hanower - ratusz

Hanower określa się mianem miasta targów i ogrodów. Nie ma w tym nic dziwnego bowiem z jednej strony odbywają się tu jedne z największych międzynarodowych targów przemysłowych, a z drugiej - trudno nie zwiedzić chociażby Wielkiego Ogrodu, który przetrwał w niezmienionym kształcie przez ponad 300 lat. Równie popularne są Ogrody Królewskie.

Współczesny Hanower jest stolicą kraju związkowego Dolna Saksonia oraz związku komunalnego Region Hanower. Znajduje się nad rzeką Leine i zajmuje 204,14 km kw. powierzchni.

Jest to niezmiernie ważny węzeł komunikacyjny oraz ośrodek przemysłowy. Szczególnie mocno rozwinął się tu przemysł środków transportu (samochody, lokomotywy, wagony), elektrotechniczny, chemiczny, włókienniczy, gumowy oraz spożywczy (czekolada).

Hanower - docelowo to praktyczny przewodnik internetowy, który pozwoli Tobie dobrze przygotować się do podróży oraz uchroni przed niemiłymi niespodziankami na miejscu.

Znajdziesz tu szereg praktycznych informacji dotyczących dojazdu, noclegu i poruszania  się po Hanowerze. Postaramy się pomóc Tobie jak tanio i smacznie zjeść, gdzie i kiedy  się zabawić, co i jak zwiedzić.

Zamieściliśmy tutaj rady przydatne zarówno podczas podróży turystycznych jak i wyjazdów biznesowych.

Staraliśmy się również przybliżyć Hanower i jego mieszkańców, historię, zabytki, wydarzenia, współczesne radości i smutki. Przewodnik powstał w oparciu o nasze doświadczenia, a informacje w nim zawarte zostały przez nas dokładnie sprawdzone.

Jeżeli interesują Cię tanie loty i ceny biletów autokarowych do Hanoweru, wypożyczalnie samochodów, szukasz taniego hotelu i specjałów niemieckiej kuchni to na pewno dobrze trafiłeś, możesz liczyć na naszą pomoc.

Nie możesz znaleźć odpowiedzi na swoje pytania? Prosimy o kontakt, postaramy się jak najszybciej uzupełnić brakujące informacje. Wszelkie komentarze i uwagi na temat naszego serwisu będą również dla nas bardzo cenne.

Poleć nas: Poleć na Facebook'u Poleć na Google+


drukuj: 

Drukuj przewodnik - Hanower, Niemcy - przewodnik internetowy
Booking.com
alicante amsterdam ateny barcelona berlin bratyslawa bruksela budapeszt bukareszt burgas dublin dubrownik florencja hanower helsinki istambuł kijów kopenhaga kraków lizbona londyn lwów madryt mediolan monachium moskwa odessa oslo paryż poznań praga ryga rzym sankt petersburg split sztokholm tallinn warszawa wenecja wiedeń wilno
Hanower

Rezerwuj NOCLEG bez żadnej opłaty (hotel / hostel / pensjonat / B&B)

Zameldowanie:
 - 

Wymeldowanie:
  

Cel podróży:

Sortuj wg:

52.3723,9.7382
Hanower