Targi Hanowerskie (Hannover Messe)

Powszechnie uznaje się, że Targi Hanowerskie są największymi na świecie międzynarodowymi targami przemysłowymi.

Ich początków należy upatrywać w momencie powstania spółki Niemieckie Targi i Wystawy (Deutsche Messe – und Ausstellungs – AG).Stało się to 16 sierpnia 1947 roku. Już dwa dni później otwarto pierwsze Hanowerskie Targi Eksportowe. Zorganizowano je w pięciu halach poprodukcyjnych Zjednoczonych Zakładów Metali Lekkich. Wtedy też po raz pierwszy zaprezentowano symbol targów, czyli profil boga handlu – Hermesa. Od tamtej pory towarzyszy on stale kolejnym imprezom z tego cyklu.

W kolejnych latach doszło do dwukrotnej zmiany nazwy; najpierw na Niemieckie Targi Przemysłowe (Deutsche Industrie – Messe), a następnie na obowiązującą do dziś nazwę Targi Hanowerskie (Hannover Messe). Od 1986 co roku odbywają się tu także największe targi IT na świecie. Znane są pod nazwą CeBIT. Warto dodać, że w 2000 roku Hanower był gospodarzem Światowej Wystawy EXPO 2000.

Bez wątpienia Targi Hanowerskie są w tej chwili niezwykle ważną i liczącą się imprezą. Podczas ostatniej edycji odwiedziło je 2 miliony gości. Oprócz tego wzięło w nich udział 23 tys. wystawców i 15 tys. dziennikarzy ze 100 krajów. Celem Targów jest ukazanie najnowocześniejszych rozwiązań przemysłowych, technologicznych oraz wyników badań.

 

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.