Podróż samolotem

Aeroportul Internaţional Henri Coandă to największy i najbardziej ruchliwy port lotniczy w Rumunii. Znajduje się ok. 16 km od Bukaresztu. To doskonałe miejsce przesiadkowe, pomagające kontynuować podróż w kierunku państw Bliskiego Wschodu.

Z Polski można się dostać do Bukaresztu bezpośrednio samolotem należącym do LOT-u. Wyloty odbywają się z lotniska w Warszawie. Oprócz tego można się zdecydować na podróż z przesiadkami z jednym z niniejszych przewoźników: Adria Airways, Aegean Airlines, Aer Lingus, Aerofłot, Air France, Air Moldova, Alitalia, Austrian Airlines, British Airways, Bulgaria Air, Carpatair, Cimber Air, Clickair, Cyprus Airways, Czech Airlines, Delta Air Lines, easyJet, El Al, Finnair, Flybaboo, Iberia, Jat Airways, KLM, LOT, Lufthansa, Malév, Olympic Airlines, Romavia, Scandinavian Airlines System, Swiss International Air Lines, Syrian Arab Airlines, TAROM, Turkish Airlines, Windjet, Carpatair, TAROM. Trzeba zauważyć, że najdogodniejsze połączenia przesiadkowe odbywają się za pośrednictwem lotnisk w Wiedniu, Budapeszcie, Londynie i Pradze.

Dojazd z lotniska do centrum

Metrem

Pomiędzy lotniskiem a Bukaresztem kursuje metro linii M6.

Autobusem

Do centrum miasta dojeżdżają z lotniska autobusy linii 780 i 783. Podróż zajmuje od 40 do 60 minut. Koszt przejazdu to 25 tys. leji. Pojazdy kursują co 15 minut w dni powszednie oraz co 30 minut w soboty, niedziele i święta.

Taksówką

Postój taksówek znajduje się przed terminalem międzynarodowym. Koszt dojazdu do centrum to ok. 20 tys. leji za km.

Pociągiem

Pociąg Henri Coanda Express kursuje między północną stacją a lotniskiem co godzinę. Kursy zaczynają się o 5.15 a kończą o 23.15. Do stacji dojeżdżają autobusy zsynchronizowane z czasem przyjazdu pociągów. Turyści mają do pokonania 900 m miedzy stacją końcową a terminalem.

Bilety w cenie 1,5-2 euro (w przeliczeniu) obowiązują na całej trasie dojazdu (tzn. w pociągu i w autobusie). Pociąg kursuje od poniedziałku do piątku w godz. 5.30 – 23.00 co kwadrans, zaś w soboty, niedziele i święta co pół godziny.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.