Podróż samochodem

Mimo iż w ostatnim czasie kolejki aut osobowych na granicy polsko – ukraińskiej uległy znacznemu zmniejszeniu, to jednak podróż samochodem do Kijowa jest prawdziwym wyzwaniem. Wynika to ze szczegółowych kontroli granicznych, kiepskiej jakości dróg oraz licznych kontroli milicyjnych wewnątrz kraju. Ukraińscy funkcjonariusze liczą wszak na dodatkowe korzyści wynikające z kontroli samochodu na zagranicznych rejestracjach.

Oprócz wasnego ubezpieczenia, milicja wymaga ubezpieczenia ukraińskiego. Koszt takiej polisy wynosi 10 hrywien. Obowiązkowe jest  też ubezpieczenie zdrowotne, płatne na granicy 2 UAH na osobę za każdy dzień pobytu.

Kierowcy ukraińscy lekceważą przepisy . Zdarza się, że jeżdzą nawet  pod prąd i nie zwracają uwagi na sygnalizację świetlną.

  • obszary zabudowane 60 km/h
  • drogi głowne 90 km/h
  • autostrady/drogi szybkiego ruchu 130km/h / 110km/h

Parkowanie

W Kijowie samochody można parkować na chodnikach. W centrum miasta nie zaleca się zostawiania samochodów wzdłuż chodnika poza specjalnie wyznaczonymi miejscami parkingowzmi, ponieważ auto może zostać odholowane. Opłata za godzinę postoju na parkingu wynosi 7-10 UAH. 

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.