Turyści bardzo lubią dokonywać zakupów w Bratysławie, ponieważ istnieje tu wiele sklepów i centrów handlowych. Do tych ostatnich można wybrać się nie tylko po zakupy, ale i po to, aby się dobrze zabawić. W tutejszych centrach handlowych znalazło się wszakże miejsce na kina, restauracje, kręgielnie, kawiarnie, dyskoteki i kluby z bilardem. Można tu również najeść się do syta. Poza tym warto skorzystać z usług tutejszych kantorów, punktów fotograficznych, aptek czy klubów fitness.

Bez wątpienia do najpopularniejszych i najczęściej odwiedzanych centrów handlowych można zaliczyć: olus City Centre, Aupark, Avion, Tatracentrum, Danubiana oraz Soravia Shopping Palace.

Na pewno każdy turysta, który przyjedzie do Bratysławy będzie chciał z niej wywieźć jakąś pamiątkę. Co warto tu kupić? Okazuje się, że największym zainteresowaniem cieszą się wyroby z drewna, skóry, ceramiki oraz z liści kukurydzy. Dużą popularnością cieszą się również lalki w strojach ludowych oraz czekolada Figaro. Spośród innych produktów spożywczych obcokrajowcy szczególnie zachwalają słowackie wina i sery m.in. parzony ser owczy korbaczek, oscypek i bryndzę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.