Muzeum im. Bodego (Bode-Museum)

Znajduje się na Wyspie Muzeów w Berlinie. Obiekt wybudowano w latach 1897 – 1904. Jego nazwa pochodzi od nazwiska pierwszego dyrektora muzeów królewskich Wilhelma von Bode. Obecnie turyści mogą podziwiać bogatą kolekcję malarstwa (np. prace Donatello, Verrocchio, Bernini), rzeźby z kości słoniowej z XVII i XVIII wieku, kolekcję sztuki bizantyjskiej oraz wyjątkowy dział numizmatyczny ze zbiorami monet od VII wieku p.n.e. – XX wieku

Muzeum Pergamońskie (Pergamonmuseum)

Położone na Wyspie Muzeów. Najsłynniejszym eksponatem jest zrekonstruowany Ołtarz Pergamoński. Poza tym wato zobaczyć ekspozycję starożytnej architektury oraz hellenistycznej rzeźby.

Stara Galeria Narodowa (Alte Nationalgalerie)

To trzypiętrowe muzeum, przed którym znajduje się posąg konny cesarza Fryderyka Wilhelma IV. Zwiedzający mogą zobaczyć m.in. wystawy rzeźby klasycystycznej, prace niemieckich realistów i impresjonistów oraz dzieła klasycystyczne i pochodzące z doby romantyzmu.

Muzeum Historii Naturalnej (Museum für Naturkunde)

Jest to doskonały przykład pierwszego państwowego muzeum na świecie. Znajduje się to ponad 30 milionów eksponatów zoologicznych, paleontologicznych, mineralogicznych i innych. Turyści mogą zobaczyć m.in. największy zrekonstruowany i złożony szkielet dinozaura na świecie oraz najlepiej zachowany, skamieniały okaz wczesnego ptaka z rodzaju Archaeopteryx.

Pozostałe artykuły nt. tego miasta znajdziesz rozwijając MENU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.